Białobrzegi: Paulina Piegat na drodze do sukcesu

W Białobrzegach położonych urokliwie w nadwiślańskich lasach odbył się wernisaż wystawy „Trzy drogi”. Jednym z trojga artystów malarzy była Paulina Piegat, absolwentka naszego „Plastyka”. Przedsięwzięcie wspierające twórców zainicjowało prężnie działające Stowarzyszenie „Twoja Gmina” w Bodzanowie, wsparte przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i Starostę Powiatu Płockiego. Odbiorcy sztuki to mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy licznie przybyli na tę uroczystość.

Paulina Piegat to utalentowana i dobrze zapowiadająca się artystka. W roku 2010 ukończyła I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku, o czym nie omieszkała wspomnieć w swym wystąpieniu. Obecnie kończy studia w Instytucie Nauk Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku na kierunku pedagogika, specjalność edukacja wczesnoszkolna z plastyką. Tworzy ciekawe malarsko dzieła, zdradzające zainteresowanie kolorem i światłem, zarówno w pejzażu, jak i architekturze, głównie Płocka.

Eksponowane dzieła zostały specjalnie wypożyczone z archiwum I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, ale także z kolekcji prywatnych. Część została wystawiona na sprzedaż. Obrazom Pauliny towarzyszyła twórczość dwóch pozostałych artystów malarzy, Daniela Ratza i Przemysława Szelągowskiego.

Zdjęcia: Marek Mroczkowski