Karolina Donarska w Płocku

Absolwentka I Prywatnego Liceum Plastycznego Karolina Donarska rozpoczęła ostatni rok studiów magisterskich w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. To dobry moment, by powrócić do Płocka z kolekcją malarstwa, rysunku i grafiki. Wernisaż wystawy w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego przyniósł młodej artystce spory sukces.

Karolina swe pierwsze sukcesy odnosiła już podczas nauki w I Prywatnym Liceum Plastycznym w Płocku. Wraz z kolegą z klasy trzeciej Arturem Gasparyanem została laureatką organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Ogólnopolskiego Konkursu „Kłamstwo, milczenie, prawda – rzecz o zbrodni katyńskiej” (2010). Jej prace prezentowane były na wystawie w Ratuszu Płockim – siedzibie Prezydenta i Rady Miasta Płocka.

W Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zrealizowała licencjat na kierunku projektowanie graficzne o specjalizacji plakat z wynikiem bardzo dobrym. Dziś jest studentką piątego roku na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej ASP.

Karolina Donarska pokazała swe „Prace zebrane”, a raczej wybrane, w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Wernisaż zgromadził licznie przybyłych przyjaciół artystki, w tym absolwentów, a także uczniów i grono profesorskie I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku. Wyróżnimy prace ołówkiem i akrylem nad ostro charakteryzowaną postacią (kadrujemy ujęcia portretowe), autorskie spojrzenie techniką plakatu na filmy grozy (wyłącznie czerń/biel, skropiona czerwienią…) i dla odmiany wielce rozrywkowe plakaty uwieczniające 50-lecie legendarnego Festiwalu Jazz nad Odrą.Znacznie więcej na portalu Bēhance…

http://www.szkolylogos.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=29:artur-gasparyan-i-karolina-donarska-laureatami-i-i-ii-nagrody-ogolnopolskiego-konkursu-kamstwo-milczenie-prawda-rzecz-o-zbrodni-katyskiej&catid=9:wydarzenia&Itemid=100
https://www.behance.net/Karolain
https://www.behance.net/gallery/27156111/Copyright-posters-for-horror-films-selected
https://www.behance.net/gallery/24993991/Poster201415
https://www.behance.net/gallery/15228155/poster
https://www.behance.net/gallery/27155857/Logo-Wyscigi-Konne-Partynice
https://www.behance.net/gallery/27154709/Otwarcie-sezonu-motocyklowego
https://www.behance.net/gallery/27154931/posters-for-the-feast-of-Wroclaw
https://www.behance.net/gallery/27156007/Label