Sebastian Jędrzejewski – Stypendysta Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej

Sebastian Jędrzejewski z klasy maturalnej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku – po raz drugi laureatem Stypendium Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Ze średnią ocen 5,46 znalazł się w pierwszej trójce trzydziestu ośmiu najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu płockiego, powiatu sierpeckiego i powiatu gostynińskiego, wyprzedzając m.in. prymusów Małachowianki i Jagiellonki.

Sebastian Jędrzejewski to laureat I nagrody w kategorii malarstwa III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach” (2014) i I nagrody I Ogólnopolskiego Konkursu Historii Sztuki „Sztuka i nauka” (2015). Po raz pierwszy otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej w klasie trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku (2014). Jest też Stypendystą Fundacji ORLEN (2014).

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się z udziałem Mazowieckiego Kuratora Oświaty Doroty Sokołowskiej w Sali Barokowej Muzeum Diecezjalnego im. bł. apba Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Płocku. Wystąpił chór Minstrel Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. Stanisława Małachowskiego pod kierunkiem Sławomira Gałczyńskiego. Zdjęcia – Inez Zapora z klasy czwartej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku.

http://www.tp.com.pl/o…/stypendia-premiera-dla-prymusow.html