Mateusz Zyznowski – Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej

Mateusz Zyznowski otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia artystyczne w roku 2014/2015. Uroczyste wręczenie stypendium odbędzie się dnia 24 listopada 2015 roku w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Wiadomość z ostatniej chwili: Mateusz otrzymał Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego “Pamiętajcie o ogrodach”.

Informację na ręce Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku Małgorzaty Mroczkowskiej przekazał Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Wysokość wypłacanego jednorazowo stypendium artystycznego wynosi w roku bieżącym 4200 PLN.

Dotychczasowe sukcesy Mateusza Zyznowskiego to Grand Prix IX Międzynarodowego Biennale „Portret rodzinny” organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie (2015) i wyróżnienie w kategorii rysunku III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach” organizowanego przez I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku (2014).

Mateusz Zyznowski jest jednym z najlepszych i najpilniejszych uczniów I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku. Na koniec klasy drugiej uzyskał wysoką średnią ocen – 5,2, a z przedmiotów artystyczno-zawodowych – 5,56! Obecnie uczęszcza do klasy trzeciej. Jego wychowawcą jest prof. Piotr Wiśniewski, a nauczycielem malarstwa i rysunku artysta plastyk prof. Anna Macionek-Stańko.