„Kształtem miłości piękno jest…” – zaproszenie na wystawę fotograficzną Alicji Dziedzic (III B) w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Alicja Dziedzic – uczennica klasy III B I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku zaprezentuje dorobek ostatnich dwóch lat powiązany z monodramem „Skowronek”, do którego wykonała plakat teatralny. Wernisaż 16.11.2019, godz. 15:30.

W wywiadzie udzielonym Redaktorowi SI nasza młoda artystka powiedziała: „Fotografią interesuję się od dziecka, odkąd tylko pamiętam samodzielnie zgłębiam swoją wiedzę teoretyczną, szukam inspiracji i doskonalę swój warsztat. Z aparatem praktycznie się nie rozstaję. Staram się chwytać momenty, ulotne chwile. Dostrzegać i ujawniać w moich pracach urok tego, co na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło przeciętne, często nawet nie dostrzegane. Wydobyć obiektywem »to coś« z niby codziennej, zwykłej rzeczywistości. Fotografia jest nierozłączną częścią mnie, jest dla mnie przygodą i nieustannym poszukiwaniem. Poszukiwaniem oczywiście nie tylko kadru, dobrego światła, momentu. Głębiej, jednak jest ona szukaniem siebie, prawdy”.

Alicja Dziedzic ma już na swym koncie sporo sukcesów w dziedzinie fotografii. Do najważniejszych należą laury konkursów fotograficznych takich jak: VIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny PORTRET 2018 (Warszawa 2018), IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Powidoki 2018 „Start the Game” (Poznań 2018), XI Miejski Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Mój Płock, Moje miasto” (Płock 2018), VI Miejski Konkurs Fotograficzny „Jej Portret, Jego Portret, Ich Portret” (Płock 2019).

Wystawa „Kształtem miłości piękno jest…” jest powiązana z monodramem Barbary Misiun pt. ,,Skowronek” wg Kamila Cypriana Norwida i Kazimierza Józefa Węgrzyna, wystawionym w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, do którego Alicja Dziedzic opracowała plakat teatralny.