Informacja nr 2 dla kandydatów do szkoły artystycznej

W związku z przedłużeniem czasowego zamknięcia szkół i niemożnością stacjonarnej realizacji zajęć artystycznych Dyrektor I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku uprzejmie informuje o zadaniach z zakresu malarstwa w ramach badania predyspozycji do szkoły artystycznej.

Drodzy Kandydaci,

w porozumieniu z Członkami Rady Artystycznej I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku pragnę poinformować Was o konieczności wykonania dwóch prac plastycznych z zakresu malarstwa i dodatkowo jednej pracy z zakresu fotografii.

Prace malarskie i fotografie wezmą udział w XI (II zdalnym) Regionalnym Konkursie Plastycznym „Mój krajobraz”, a laureaci dostaną dyplomy i przydatne artystom cenne nagrody rzeczowe (podobnie jak w poprzedniej edycji) podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

Termin wykonania pracy nr 1: do dnia 1 maja 2021 roku.

Termin wykonania pracy nr 2: do dnia 8 maja 2021 roku.

Termin wykonania pracy nr 3: do dnia 8 maja 2021 roku.

Technika prac malarskich: zastosuj farby akrylowe, najlepiej Renesans. Są one najlepsze, łatwo rozpuszczają się w wodzie, bez problemu można mieszać kolory lub nakładać jeden na drugi. Wybierz grubszą tekturę, aby praca pod wpływem farby nie marszczyła się.

Format: B2 (50 cm x 70 cm).

Orientacja papieru: pionowa lub pozioma.

Technika pracy fotograficznej: prosty plik elektroniczny (np. JPG), bez edycji i korekty zdjęć.

Tematy:

1. Martwa natura z owocami i warzywami – ustaw na stole kompozycję składającą się z ceramicznego wazonu, jabłka (może być banan, cytrusy), warzywa takiego jak marchew (lub kapusta, seler, pomidor albo ogórek). Czwartym elementem może być wiklinowy koszyk albo jakieś elementy drewniane (łyżki, deski kuchenne). Pamiętaj o kolorystyce, światłocieniu i perspektywie.

2. Krajobraz za moim oknem – wykonaj zdjęcie, a następnie namaluj pracę przedstawiającą krajobraz za oknem Twojego domu. Użyj kolorów dostosowanych do wiosennej pory roku. Pamiętaj o kolorystyce, światłocieniu i perspektywie.

3. Krajobraz za moim oknem – czyli wyżej wykonane zdjęcie. Zwróć uwagę na kompozycję kadru. Zdjęcia nie edytuj i nie poprawiaj.

Uwaga!

1. Wykonane prace nr 1 i nr 2 dobrze sfotografuj.

2. Pliki z pracami malarskimi i plik z fotografią plenerową podpisuj w następujący sposób i kolejności:

• Nazwisko i imię 1 mal.
• Nazwisko i imię 2 mal.
• Nazwisko i imię 3 foto.

3. Podpisane pliki przesyłaj w terminie na adres: malgorzata.mroczkowska@plastyk-plock.pl

4. Terminy wysłania prac:

• Praca nr 1 – do dnia 1 maja 2021 roku;
• Praca nr 2 – do dnia 8 maja 2021 roku;
• Praca nr 3 – do dnia 8 maja 2021 roku.

Zadanie dla pracy z zakresu kompozycji przestrzennej będzie przekazane dnia 8 maja 2021 roku.

Życzę powodzenia i miłej pracy artystycznej oraz sukcesu w XI (II zdalnym) Regionalnym Konkursie Plastycznym „Mój krajobraz” (czekają dyplomy i cenne nagrody)

Dyrektor I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku

mgr Małgorzata Mroczkowska