TORUŃ/CIECHOCINEK – wycieczka edukacyjna 9/09/2022

Wycieczka edukacyjna do Torunia i Ciechocinka pozwala na zapoznanie się z twórczością wybitnych malarzy, rzeźbiarzy i architektów. Na mapie podróży nie może zabraknąć wizyty w tak słynnych obiektach jak planetarium i tężnie solankowe.

TORUŃ: Muzeum Sztuki Współczesnej (zwiedzanie kreatywne) – wystawy: Sean Scully. Painting and Sculpture (od minimalizmu do metafor ekspresjonistyczno-kolorystycznej abstrakcji, prace z kolekcji światowych), 13. PLASTER. Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej (projektanci Europy – walczącej Ukrainie), Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki (zwycięzca World Architecture Festival w kategorii „Najlepszy projekt kulturalny”, Barcelona 2010), zespół architektoniczno-urbanistyczny Miasteczka Akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (wybitny przykład architektury doby modernizmu w Polsce), Planetarium im. Władysława Dziewulskiego.

CIECHOCINEK: zespół unikatowych, największych w Europie drewnianych tężni oraz warzelni soli wraz z parkami Tężniowym i Zdrojowym (Pomnik Historii, 2017).

Liczba miejsc ograniczona (zgłoszenia dokonane w czerwcu są aktualne), decyduje kolejność zgłoszeń – wyłącznie: mail rodzica/prawnego opiekuna ze zgodą na wyjazd ucznia na adres: malgorzata.mroczkowska@plastyk-plock.pl.

https://csw.torun.pl/csw/wystawa-sean-scully-painting-and-sculpture-malarstwo-i-rzezba-38581/

https://csw.torun.pl/csw/plaster13-38455/

https://jordanki.torun.pl/jordanki/o-nas/

https://www.umk.pl/kontakt/mapy/bielany/

http://www.planetarium.torun.pl/

https://www.uzdrowiskociechocinek.pl/o-uzdrowisku/wydarzenia-2/pomnik-historii-2