Wernisaż absolwenta Krzysztofa Orankiewicza – studenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Krzysztof Orankiewicz – student IV roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zaprosił naszych uczniów i profesorów, a także przyjaciół ze studiów oraz członków Oratorium św. Dominika Savio na wernisaż swych prac w sali wystawowej Szkół LOGOS. Wcześniej dzieła malarskie i rysunkowe Krzysztofa przez dwa tygodnie prezentowała macierzysta uczelnia jako wystawę autorską młodego twórcy.

Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku Małgorzata Mroczkowska przypomniała, iż gościmy naszego absolwenta z 2012 roku, który już w „Plastyku” dał się poznać jako znakomity pejzażysta, ale też uważny obserwator szczegółów życia codziennego, czym wywalczył Grand Prix III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach” (2010).

Prezentowane podczas wernisażu dzieła przybyły wprost z wystawy autorskiej Krzysztofa Orankiewicza, która miała miejsce na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przywiezione do Płocka prace malarskie powstały w pracowni prof. Stanisława Baja i dr. Arkadiusza Karapudy, zaś prace rysunkowe powstały w pracowni prof. Jerzego Bonińskiego.

http://wm.asp.waw.pl/2015/11/19/krzysztof-orankiewicz
http://plock.wyborcza.pl/plock/1,35710,19347213,znalazl-skarby-w-starej-kamienicy-stworzyl-niezwykla-wystawe.html#TRNajCzytSST